Başkan Gürkan, çalışmalarını sürdürüyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çalışmalarını sürdürüyor. Doğanşehir'de yapılan yatırımları takip ettikten sonra atıl durumda iken Kızılay'a devri gerçekleşen Eski Vagon Onarım Fabrikası alanın da yapılan yol çalışmaları inceledi. Gürkan, son olarak zabıta ekipleriyle bir araya geldi.

Başkan Gürkan, çalışmalarını sürdürüyor

BAŞKAN GÜRKAN DOĞANŞEHİR’DE MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ:

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Doğanşehir İlçesi’nde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaların istişaresinin yapıldığı toplantıda, önümüzdeki dönemde ilçeye yapılacak olan çalışmalar hakkında Doğanşehir Mahalle Muhtarlarıyla fikir alışverişinde bulunuldu. Gürkan’a teşekkür eden muhtarlar, bugüne kadar ilçeye yapılan hizmetlerden ötürü mutlu olduklarını belirttiler.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Doğanşehir’de yapılan çalışmaları yerinde görmek ve incelemek için ilçeyi ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından Doğanşehir İlçesi’nde yapılan yatırımları yerinde inceleyen Başkan Gürkan, daha sonra Doğanşehir ilçesi Mahalle Muhtarları ile düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıda, Doğanşehir İlçe Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, Doğanşehir Belediye Başkanı DuraliZelyurt, AK Parti İlçe Başkanı Murat Kavuncuoğlu, MHP İlçe Başkanı Saffet Yağcı, mahalle muhtarları, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ve ilgili şube müdürleri yer aldı. 
Doğanşehir İlçesi muhtarları ile yapılan istişare toplantısında açılış konuşmasını yapan Doğanşehir Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı ve Eskiköy Mahalle Muhtarı Mehmet Hatun, Büyükşehir Belediyesi’nin Doğanşehir’e yaptığı çalışmalardan dolayı BaşkanGürkan’a teşekkür etti. Mehmet Hatun, ‘Muhtarlar olarak Muhtarlar gününde kutlama mesajı ile birlikte göndermiş olduğunuz hediyelerle bizleri çok duygulandırdınız. Bu konuda sizlere şahsım ve muhtar arkadaşlarım adına teşekkür etmek istiyorum. Doğanşehir ilçemiz hizmet bekleyen en büyük ilçelerimizden birisidir. Doğanşehir’e yapılan hizmetler için teşekkür ediyoruz. Eksik olan tamamlanmayan çalışmalarında en yakın zamanda yapılacağını biliyoruz. Bu konuda hiç tereddüdümüz yoktur’ dedi.

Muhtarlarla yapılan istişare toplantısında açıklamalarda bulunan Doğanşehir MHP İlçe Başkanı Saffet Yağcı ise, Gürkan’ın Doğanşehir ile ilgili çok güzel projelerinin olduğunu bildiklerini ifade etti. Yağcı, ‘Selahattin Gürkan Başkanımızın ilçemiz için yapacağı projeleri araştırdık, inceledik. Başkanımızın güzel hizmetlerinden ve Doğanşehir Belediye Başkanımız DuraliZelyurt’a yaptığı yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Kim ne hizmet yaparsa yapsın burada kalacak. Biz her hizmet yapanı yaptığı hizmetlerden dolayı takdir ederiz, teşekkür ederiz.’ dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Murat Kavuncuoğlu ise, ‘Bizleri yalnız bırakmayan, Doğanşehir’in ağabeyi olarak gördüğümüz, büyüğümüz Selahattin Gürkan Başkanımıza Doğanşehir ilçemize geldikleri için teşekkür ediyorum. Hizmet biter mi bitmez. Doğanşehir’de gerçekten güzel hizmetler yapıldı. Selahattin Başkanımızdan Allah razı olsun, ne asfaltsız bir yer ne susuz nede kanalizasyonsuz bir ev bırakmayacağım dedi. Hedefleri doğrultusunda hareket ediyor. Ne zaman Başkanımızı ararsak bizlere yol gösteriyor ve öncülük ediyor. Öyle bir çalışma sistemi var ki ben gerçekten takdir ediyorum. Başta geçtiğimiz aylarda aramızdan ayrılan Vahap Küçük başkanımız olmak üzere Doğanşehir’e kim ne hizmet yapmışsa teşekkür ediyoruz.’ diye konuştu.
Kernek Külliyesi’nde hizmete girecek olan Hayır Çarşısı’na ismine yakışan bir şekilde hayır insanı Vahap Küçük’ün adının verilmesinden dolayı Doğanşehir halkı adına Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür eden Doğanşehir Belediye Başkanı DuraliZelyurt’ da yakın dönemde Başkan Gürkan ile birlikte ilçelerine gelen hizmetleri aktardı. Zelyurt, “Önemli tarım ürünlerimizden fasulyemizin Esenlik Marketlerde satılmasında katkısı olan ve ürünümüzle birlikte çiftçimizi destekleyen Başkanımıza teşekkür ediyorum. Göreve gelmeden önce Vahap Başkanımızla Selahattin Başkanımızın yakın diyalog içerisinde, samimi, abi kardeş ilişkisini yakından gözlemledik. Vahap Başkanımızdan sonra bizlere de Vahap Başkanımızın emanetini de çok yakından sahiplendi. Selahattin Başkanımız ilçemize çok önemli hizmetler yaptı. Yapılan hizmetler hızlı bir şekilde devam etmektedir. Büyükşehir Belediyemizin 250 Km’ye yakın bir asfalt çalışması oldu. Polat ve Topraktepe’de içme suyu irsaliye hatlarının yenilenmesi, kanalizasyon hatlarının yenilenmesi yapıldı. Bazı mahallelerimizde yine bu çalışmalar hızlı bir şekilde devam etmektedir. Önümüzdeki dönem için birçok mahallemizin ihaleye çıkacak kanalizasyon ve içme suyu programları var. Yol çalışmalarımızda gelecek yıl yine devam edecek. Büyükşehir Belediyemiz bu planlamaları bizden istemişlerdi. Bu dönemde çalışmaların hızlı bir şekilde devam etmesinden dolayı Selahattin Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum’ şeklinde konuştu.

Doğanşehir ilçesi Mahalle Muhtarları ile yapılan değerlendirme toplantısında açıklamalarda bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, gelecek dönemde Doğanşehir ilçesinde usul ve esaslara uygun bir şekilde asfaltsız, susuz ve kanalizasyonsuz bir yer kalmayacağını söyledi. Başkan Gürkan, ’Toplantımızın amacı yapılan çalışmaların değerlendirilmesi, bundan sonraki yapacağımız çalışmaların hangi ölçüde, hangi standartlarda ve hangi aşamadan geçeceği noktasında istişare etmektir. Doğanşehir bizim için önemlidir. Doğanşehir Malatya içinde önemlidir. Doğanşehir Malatya’mızın en büyük ilçesidir.  Doğanşehir hem nüfus anlamında, hem coğrafi anlamda, hem ekonomi anlamında önemli bir yerde olması bizim için çok daha önemlidir. Bu anlamda Doğanşehir’e yapılan hizmetlerin sunumunda biz elimizden geldiği kadar adil ve adaletli olmak koşuluyla hizmetimizi yapacağız. Biz her platformda şunu diyoruz; Bizim şemsiyemiz gökyüzüdür. Gökyüzünde gözünü kapatmayan güneşten nasıl yararlanıyorsa, perdesini kapatmayan güneşin ışığından ısısından nasıl yararlanıyorsa ve ağızını tutmayan herkes gökyüzünden doğal nefesini alıyorsa bizim hizmet anlayışımızda o kapsamda o çerçevede olacaktır diyoruz. Dolayısıyla bu hizmet anlayışı içerisinde 717 mahallemiz 13 ilçemizde de bu dönemde Büyükşehir Belediyesi olarak gerek Yol ve Asfaltta olsun, gerek MASKi’de olsun, gerek çevre düzenlemelerinde olsun, gerek park bahçelerde olsun, gerek sosyal ve kültürel anlamdaki etkinliklerde olsun, gerek ulaşımla ilgili çalışmalarımızda olsun, belediyemizin diğer şirketleriyle de her yere yoğun bir şekilde hizmet götürmeye gayret gösterdik. Biz göreve geldiğimizde şunu ifade ettik, iki yıl içerisinde Malatya’da asfaltsız yol bırakmayacağız. Yine iki yıl içerisinde susuz ve şartların uygunluğu dâhilinde kanalizasyonsuz yerleşim yeri bırakmayacağız dedik. Yaptığımız çalışmaları değerlendirdiğimizde de Doğanşehir ilçemizde bu hizmetlerin yüzde 80’nini gerçekleştirdiğimizi görüyoruz. Yine ilçemizin çevre ve meydan düzenlemeleriyle ilgili çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi olarak yürütüyoruz. Alt yapı ve su ile ilgili çalışmalarda da MASKİ Genel Müdürlüğümüz yoğun çalışma içerisinde. Birinci etap olarak Büyükşehir Belediyemizin uhdesinde iki yıl içerisinde yolları tamamlayacağız. Bundan sonraki süreçte de biz ilçe belediyelerimize iki yılsonunda çalışmalarında yardımda bulunacağız. Biz devlet hizmetini şu kurumun, bu kurumun anlayışı içerisinde yapmadık. Hiçbir şekilde bir ayrım içerisine girmedik. Önümüzdeki dönemde su ve kanalizasyon anlamındaki çalışmaları proje bazında yapacağız. Projelerinde ekonomik anlamda uygun olması noktasında bizzat proje yapan kişi projeyi yerinde görüp inceleyerek projelendirilmesini yapmasını hassaten rica ediyorum. Proje yerini görüp yapılmayan hiçbir proje rantabl değildir, ekonomik değildir, sürdürülebilirlik anlamında sürdürülme imkanı yoktur’ açıklamasında bulundu.

Göreve gelmeden önce en büyük projenin Sosyal Entegrasyonu sağlamak olduğunu ifade Başkan Gürkan, “Geçtiğimiz 6 ay içerisinde eski Belediye Başkanımız Vahap Küçük’ü burada rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Vahap Küçük hakikaten Doğanşehir’in babasıydı. Çocukları bugün hayır abidesi konumuna geldiler ve her tarafa hizmet ediyorlar. Bizler Vahap Küçük’ünanısına Doğanşehir meydanını yaptık ve Vahap Küçük ismini meydana nakşettik. Malatya’da Vahap Küçük adına yaklaşık 1000 m2 kapalı alanı olan Hayır Çarşısı yaptık. Yaptığımız bu hizmetinde Vahap Küçük’ün anısına Doğanşehir’e hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bizler bu çalışmaları yaparken, çevre düzenlemeleri noktasında da yeni hizmetlerin buraya aktarılması noktasında da yeni istihdam alanlarının oluşturulması noktasında da yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bizler Malatya Sümer Parkta 13 ilçeye ayrı ayrı alanlar verdik. Her ilçe orada kendi doğal ürünlerini bizzat getirip halkla buluşturarak üretici ile tüketicinin bir arada olduğu bir mekân oluşturduk. Biz gönül belediyeciliğini, gönül insanı olma olgusunu ve insanların duygularında gönül cenneti oluşturmayı kendimize şiar edinmemiz lazım. İnanın bunun yaptığınız zaman hem evlerimizde huzurlu olacağımızı, hem iş yerlerimizde huzurlu olacağımızı hem kazancımızın ve karımızın bereketli olacağını göreceğiz diye düşünüyorum. Doğanşehir ilçemize yapılan çalışmaların hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum’ şeklinde konuştu.
Doğanşehir Belediye Başkanı DuraliZelyurt program sonunda, geçtiğimiz aylarda vefat eden Vahap Küçük ile Başkan Gürkan’ın birlikte olduğu el dokuması halıyı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a hediye etti. 

BAŞKAN GÜRKAN KIZILAY ÜRETİM TESİSİNİ İNCELEDİ:

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,atıl durumda olan Eski Vagon Onarım Fabrikası alanının Kızılay tarafından devralınması sonrasında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yol ve altyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu. Başkan Gürkan, ‘40 yıldır Malatya’nın gündeminde olan ölü yatırım olarak adlandırılan alanı Kızılay ile el ele vererek aktif hale getirmek için gerekli çalışmaları yaptık’ dedi.

Malatya’nın kanayan yaralarından biri olan Vagon Onarım Fabrikası, Kızılay için dönüştürülüyor. Bu kapsamda yapılan çalışmalara başından beri destek olan Malatya Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Kızılay’ın bölgedeki en büyük ve güçlü merkezi olacak üretim tesisi için yol açma ve asfaltlama işini üstleniyor. Vagon Onarım Fabrikası alanında, prefabrik konut üretimi fabrikası, tekstil ve Kızılay’ın ihtiyaç duyduğu çadır ve ekipmanların üretileceği fabrika, lojistik merkezin yer alacağı fabrikalar için bağlantı yolları çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a inceleme gezisinde, Kızılay Genel Merkezi Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Yalçın, Kızılay Sistem Yapı A.Ş Üretim Müdürü Mustafa Kaya, Genel Sekreter Yardımcıları ile Daire Başkanları katıldı. 
Eski Vagon Onarım Fabrikası alanında yapılan yol çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Yol ve Altyapı Daire Başkanı Mehmet Mert, “Eski Vagon Onarım Fabrikası olarak bilinen bu bölgemizde imar yolu bulunmamaktaydı. Şu anda imar yollarını açtık ve alt temel çalışmasını yapıyoruz. Bize gelen taleplerle birlikte 5 km’lik kısmın altyapısını da tamamlayarak bölgemizin hizmetine sunacağız” dedi. Kızılay Sistem Yapı A.Ş Üretim Müdürü Mustafa Kaya ise yaptığı konuşmada, “Eski Vagon Onarım Fabrikası alanı olarak bilinen 600 bin M2’lik alan üzerinde üç fabrikamızın kurulumu için çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Tüm sahanın özel endüstri bölgesi ilan edilmesi için çalışmalar yürütmekteyiz. Böyle alanlarda çok ciddi altyapı, yol vb. ihtiyaçlar var. Sahamız 30 yıldır hiç el değmemiş bakir bir bölgeydi. Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle sahamız içerisinde yer alan toplam 5 km yol açma, kaplama ve asfalt çalışmaları belediyemiz tarafından yürütmekte. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a ve ekibine Kızılay olarak teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyemiz ve Kızılay olarak biz el ele vererek bu alanı özel endüstri bölgesi olmaya hazır hale getireceğiz” şeklinde konuştu. 

Kızılay Genel Merkezi Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Yalçın ise yaptığı konuşmada, “Malatya’ya gelecek tüm yatırımlarda Malatya Büyükşehir Belediyesi Sayın Selahattin Gürkan’ın desteğini görmemek imkânsız. 30 yıldır hayata geçirilemeyen bu projemizin Belediye olarak her konuda arkamızda oldular. Büyükşehir Belediye Başkanımız buranın biran önce Malatya ekonomisine kazandırılması ve Malatyalılarında bundan fayda sağlayabilmesi için gerekli talimatları ilgili daire başkanlıklarına verdi. Onlarda canla başla çalışmalarını sürdürüyorlar. İnşallah en kısa sürede Sayın Başkanımız Selahattin Gürkan ile birlikte açılışını yaparak Malatya’ya kazandıracağımız bu yatırımın çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Sayın Başkanımıza ve ekibine destek ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

Kızılay ile birlikte el ele vererek Malatya ve Ülke ekonomisi için büyük bir yatırımı hizmete açacaklarının belirten Başkan Gürkan, “Büyükşehir Belediyesi olarak buranın altyapısı, kanalizasyonu, içme suyu, yol arterleri ve çevre düzenlemelerinin yapılması ile ilgili olarak Kızılay’ımıza gerekli desteği veriyoruz. Sizlerin de bildiği gibi burası yaklaşık 40 yıldır Malatya’nın gündemindeydi. Süreç içerisinde burası sürekli gündeme gelir ama herhangi bir mesafe kat edilemezdi. Ama göreve geldikten hemen sonra vekillerimiz ve Bakanımızla birlikte Kızılay Genel Başkanımıza buranın üretim faaliyetlerine katılması ekonomiye katkı sağlaması noktasında ölü yatırımın aktif hale geçmesi noktasında gerekli çalışmaları başlattık. Değerli hemşerimiz Kerem Kınık Bey’de bu konuya gerekli hassasiyeti ve ilgiyi gösterdi. Yönetim Kurulu üyesi Umut Yalçın ile birlikte buranın biran önce faaliyete ve üretime geçmesi, istihdam üretmesi ve katma değer üretme noktasında yoğun bir çalışma içerisine girdik. Bugün burada Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Daire Başkanlığı olarak 30 metre genişliğinde yollar açıldığını, ara yolların yapıldığını ve altyapı çalışmalarının MASKİ tarafından tamamlanmak üzere olduğunu bugün görmekteyiz. Altyapı çalışması sırasında zemin çok sert ve kayalık olduğundan kayalar hilti ile kırılarak çalışmalar gerçekleştirildi. Bütün bu sistem faaliyete geçtiği zaman yaklaşık 2 bin kişi burada istihdam edilecek. Malatya ve Ülke ekonomisine büyük katkıda bulunacak. Bu alanda 3 fabrika kurulacak. Bu fabrikaların birinde prefabrik konutlar üretilirken diğerinde tekstil üretimi ve Kızılay’ın ihtiyaç duyduğu çadır ve kıyafetler üretilecek. Son fabrika ise lojistik üs görevi görecek. Yıllardan beri atıl halde kalan ve bu ölü yatırım dirilmez denilen yatırım artık dirilmiştir. İnşallah Ocak ayından sonra faaliyetlerine başlayacak. Bunlar memleket meselesidir, vatan görevidir. Biz vatani görevimizi üretim noktasında istihdam noktasında milli ekonomiye katkı noktasında bu çalışmaları yürüterek üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz. Bu çalışmamız Malatya’mıza ülkemize ve Kızılay’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu çalışmalarda emeği geçen Yol ve Altyapı Daire Başkanlığı ekiplerimize MASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerimize ve Kızılay’ın burada çalışan ekibine teşekkür ediyorum” dedi. 

BAŞKAN SELAHATTİN GÜRKAN ZABITALARI ZİYARET ETTİ:

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan zabıta ekipleriyle bir araya geldi. Özellikle pandemi sürecinde toplu taşımadan, hijyen kurallarına kadar bir çok alanda sahada olan ekipleri kutlayan Gürkan, zabıta görevlilerine önemli mesajlar verdi.

Pandemi sürecinde iş yoğunluğu artan ve denetimlerini sıklaştıran Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, sahadaki titiz ve özverili çalışmalarına devam ediyor. Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, Şube Müdür ve Amirleri ile birlikte zabıta ekiplerini ziyaret eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan burada önemli mesajlar verdi. Gürkan zabıtaların günlük yaşamda toplum dengesini sağlama noktasında kilit bir görev üstlendiklerini belirterek, “Özellikle işgaller konusunda, yolların kapatılması noktasında, ev gidişlerinin kapatılması noktasında gerekli bir sistem kuralım ve bunu kurumsal bir yapı hüviyetin de yürütelim. Yani bizler yöneticiler olarak, konum merkez değil kurum merkezi bir çalışma içerisinde olursak yani kurumsal bir yapıyı önemser ve belirlediğimiz kuralları da herkese eşit şekilde uygularsak problem olmaz. Ancak birine farklı, diğerine farklı uygularsak toplumdaki adalet duygusu rencide oluyor. Toplumdaki adalet duygusu rencide olunca bu sefer isyankârlık ve itiraz süreci başlıyor. Vatandaşın itiraz etmemesi için, vatandaşın belediye zabıtalarının yapmış olduğu iş ve işlevlerde adil ve adaletli olduğunu zihinlerine yerleştirmemiz lazım. Tabi siz bu konuda bu memleketin bu yörenin insanlarısınız tanıdıklarınız çıkar, yakınlarınız çıkabilir, sizinle eş dost konumunda olan insanlar olabilir. Siz bunlara devletin hem şefkatli elini hem de merhametli elini göstermek durumdasınız ama kurallara uymayana da uygun şekilde kurallara uydurmamız lazım.  Yani o şefkatle merhameti kuralsızlık anlamında da algılamamız lazım. Özellikle ŞirePazarı ile ilgili gelen şikâyetleri onlarla ilgili bir ay içinde bir toplantı yapın dedim, oradaki esnafların sorunlarını dinleyin dedim. Oradaki vatandaşında itiraz ettiği, mutazarrır olduğu, sıkıntılı olduğu çevresiyle, komşusuyla kötü etmemiş oluruz hem daha düzenli hem da daha intizamlı ve de ticaret de daha uygun koşullara, bir uygun yapı oluştururuz. Özellikle hem balıkçı pazarı diye tabir ettiğimiz o sebze halinin olduğu yer ve etrafı hem de onun üst tarafı Mısır Çarşısı’nın önünde daha dikkatli davranalım. Dolayısıyla oralara bir standart getirmemiz lazım. Ben tekrar sizlere görevinizde başarılar diliyorum arkadaşlar hakka, hukuka riayet edin kimseye de haksızlık etmeyin, adaletli olun. Bizim buradaki görevimizin temel esası da vatandaş odaklı olması lazım. Yani biz vatandaşın huzur ve asayişini temin etmek için buradayız. Şimdiye kadar bizim zabıta personelimizin vatandaşla bu anlamda olumsuz bir yaklaşım içerisinde görmedim. Bu anlamda sizleri takdir ediyorum. Ancak bazı işgallerle ilgili orada daha prensipli ve daha uygun kurallara ve kuralların hâkim olacağı ve adil bir şekilde düzenleme yapılacağı noktasında gerekli hassasiyetinde sizin nezdinizde ifade etmek istiyorum. Hepinize görevlerinizde başarılar diliyorum” dedi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Zabıta Daire Başkanı Hüseyin Hanbay, “Başkanımız bizleri önemseyen bu ziyaretleriyle bizleri onurlandırmıştır. Bizler Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri olarak Malatya’mıza hizmet etmekteyiz. Başkanımızın göstermiş olduğu stratejik planlar ve hedefler doğrultusunda çalışmaktayız. Başkanımızın her zaman zabıtamıza teşkilatımıza ve diğer birimlerimize destekleri olmuştur. Bu nazik ziyaretlerinden dolayı saygılarımızı arz ediyoruz” şeklinde konuştu.

Zabıta Amiri Mehmet Şahin, Başkan Gürkan’ın ziyaretinin kendilerini mutlu ettiğini söyleyerek, “Bugün Başkanımız pandemiden dolayı denetleme konusunda karakolumuzu ziyaret etti. Bizi çok memnun etti. Bu konuyla ilgili çeşitli önerilerde bulundu. Son zamanlarla sizlerin de bildiği kadarıyla pandemi sürecinden dolayı sıkıntıları dile getirdi. Gereken özveriyi göstermemiz gerektiğini, toplum olarak hepimizin zor dönemden geçtiğini, halkımıza yardımcı olmamız gerektiğini söyledi ve çeşitli önerilerde bulundu” ifadelerine yer verdi.

Zabıta Memuru Kasım Havar ise “Sayın Başkanımıza bu ziyaretinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Başkanımız fırsat bulduğu sürece bizlere bu şekilde ziyaretlerde bulunuyor. Halkın huzuru, sağlığı ve esenliği için gerekli konularda istişarede bulunuyoruz” dedi. 


 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 20:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER