Başkan Güder: ‘Devletimizin tüm imkanlarıyla vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için sahadayız’

Türkiye, yüzyılın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli ilki 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğündeki depremden en fazla etkilenen Malatya’da yaralar sarılmaya devam edilirken, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Depremin ilk anından itibaren vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılama noktasında gecemizi gündüzümüze katmış durumdayız” dedi.

Başkan Güder: ‘Devletimizin tüm imkanlarıyla vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için sahadayız’

Türkiye, yüzyılın felaketi olarak adlandırılan ve Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açan 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğündeki depremden en fazla etkilenen Malatya’da yaralar sarılmaya devam ediliyor. 
Son 1 asrın en şiddetli depreminde Türkiye adeta tek yürek olurken Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi; 6 Şubat’ta Yüzyılın doğal felaketini yaşadık. Vefat eden vatandaşlarımız var, yaralı olan vatandaşlarımız var. Vefat eden vatandaşlarımızın yakınlarına başsağlığı diliyor, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Depremin ilk anından itibaren vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılama noktasında gecemizi gündüzümüze katmış durumdayız. Hükümetimiz, Kızılayımız, AFAD ekiplerimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Emniyet Teşkilatımız ve yerel yönetimler olarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılama noktasında tüm Türkiye olarak sefer olmuş durumdayız. Malatya’da çadırlarımızı kurduk, kurmaya da devam ediyoruz. Belediyemize ait tüm sosyal tesislerimiz, hizmet binamız, muhtarlık binalarımız, sağlık ocaklarımız, vatandaşlarımızın barınması için gece gündüz açık bir durumda. Devletimizin tüm imkanlarıyla vatandaşlarımızın yanında oluyoruz.  Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşlarımız için yardım geliyor. Bu yardımları koordineli olarak dağıtmaya çalışıyoruz. Sıkıntılarımızı atlatmaya çalışıyoruz. İhtiyaçları olan vatandaşlarımız mahalle muhtarlarının aracılığıyla bizlere ulaşabilirler. Bu acılı zamanda bizi yalnız bırakmadılar. Zor zamanımızda bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Battalgazi’de AFAD gönüllüsü Kübra Işık ise, “Buradan bütün Türkiye’ye ve vatanımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Battalgazi’de AFAD koordinatörlüğünde İnönü Üniversitesi projesi kapsamında AFAD hayat kurtaran gençlerden birisiyim. Depremin olduğu ilk günden itibaren gençler olarak burada Battalgazi Belediyesinin koordinatörlüğünde Tüm kamu ve kurumlarımın destekleriyle halkımıza ve milletimize hizmet ediyoruz. Battalgazi Belediyesi aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz. Vatandaşımızın derdine dermen olmak için buradayız. Biraz sabır istiyoruz.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER