banner53

Başkan Bay: ‘Vatandaşımızın lehine ne varsa yapıyoruz'

Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay, ilçeye yeni atanan Kaymakam Hüseyin Demirkol ile Gökçe, İshak ve Çolak Mahallelerinde devam eden değişim ve dönüşüm çalışmalarını inceledi. Başkan Bay, 3 mahallenin riskli alan ilan edilmesiyle yüzlerce konutun yapımı için çalışmaların başladığını ifade ederek, çalışmaların kısa sürede biteceğini ve hak sahiplerine teslimin yapılacağını kaydetti. 

Başkan Bay: ‘Vatandaşımızın lehine ne varsa yapıyoruz'

24 Ocak 2020 depreminde büyük yara alan ve can kaybının yaşandığı Doğanyol ilçesinde, depremzedeler için TOKİ tarafından yapılan konutların bir kısmı hak sahiplerine teslim edilirken, bazı mahallelerde de çalışmalar da bitme aşamasına geldi. Depremde en fazla hasar Gökçe, İshak ve Çolak Mahallelerine yapılan TOKİ konutları da hak sahiplerine teslimi için gün sayıyor. Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay, Kaymakam Hüseyin Demirkol ile alışmaların son noktaya geldiği Gökçe, İshak ve Çolak Mahallerindeki değişim ve dönüşümü yerinde nceledi. Başkan Hakan Bay, 3 mahallede yapılan konutların önümüzdeki günlerde tesliminin yapılacağını ifadeetti.

“GÖKÇE, İSHAK VE ÇOLAK MAHALLELERİNDEKİ KONUTLAR BİTME AŞAMASINA GELDİ”

İnceleme gezisi sırasında açıklamalarda bulunan Doğanyo Belediye Başkanı Hakan Bay, “İlçemiz Sivrice merkezli depremde en fazla yara alan ilçeydi. Deprem sonrasında ilçemizde yaraları sarma adına çok hızlı bir şekilde çalışmaları başlattık. Doğanyol ilçe genelinde  450 konut, 130 iş yeri, 80 ahır ve 3 cami yapımına hemen başlandı. Biten konutların teslimini geçtiğimiz günlerde gerçekleştirmiştik. Geriye kalan konutların teslimi de kısa sure içerisinde gerçekleşecek. Doğanyol ilçe merkezinin yanısıra diğer mahallelerdeki konutları da hak sahiplerine teslim edeceğiz. Gökçe, İshak ve Çolak Mahalleri riskli alan ilan edildi ve biz bu mahalleleri Doğanyol ilçe merkezine alt bir merkez haline getireceğiz. Mahallelerimizde konutların yanında işyerleri olacak veburalarda ticari alanlar oluşturacağız. Mahallelerimizi daha modern hale getireceğiz. TOKİ tarafından Gökçe, İshak ve Çolak Mahallesine yapılan konutların teslimi de kısa sure içerisinde yapılacak. Belediye olarak biz de vatandaşımız için yapılması gereken ne varsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. ” dedi.

BAŞKAN BAY: “İLÇEMİZ DOĞASINA UYGUN GELİŞECEK”

İlçenin çehresininde ğişmesi için ciddi yatırımlar yaptıklarının altını çizen Başkan Bay, “Yaşanan deprem elbetteki bizleri üzdü ama depremi biz ilçemizde fırsata dönüştürmek istiyoruz. İlçe merkezimizin çehresini değiştirme adına gayret sarf ediyoruz. İlçemize daha fazla yatırımın gelmesi için bizler gece gündüz demeden çalışıyoruz.  Deprem konutlarının tamamlanması ile birlikte de ilçemiz çok farklı biri ilçe olacak. Hükümetimizin yatırımlarının yanı sıra bizlerin belediye olarak yapacağımız yatırımlarla, ilçemizin kültürel özellikleri bozulmadan, doğasıyla bir bütün halinde gelişecek. Bizler, vatandaşımızın yanındayız ve hiç bir zaman onları yalnız bırakmayacağız. Bütün imkanlarımızı ilçe sakinleri için seferber ediyoruz.” İfadelerini kullandı.


 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 20:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER