Ağbaba,'Malatya'ya Hizmete Devam Edeceğiz'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Elginkan Vakfı tarafından Malatya’ya gönderilen kitap setini öğrencilere dağıttıklarını söyledi.

Ağbaba,'Malatya'ya Hizmete Devam Edeceğiz'

CHP’li Veli Ağbaba, Elginkan Vakfı’nın Türkiye’nin her yerine kitap gönderdiğini ifade ederek, “Malatya’mıza da gönderdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün uygun gördüğü okullarda öğrencilerimize bu kitapları dağıtacağız. Ama Kemal Özalper benim mahallemin okulu, kitap dağıtımına buradan başlamak istedik. Bundan sonra da okulumuzun her türlü ihtiyacını elimizden geldiğince karşılayacağız” dedi. Ağbaba, okulun bilgisayar laboratuvarını yenileme sözü de verdi.

Ağbaba öğrencilere kitap seti dağıttı

Ağbaba, Kemal Özalper Ortaokulu’nda öğrencilere, içerisinde Nutuk’un ve dünya klasiklerinin yer aldığı 500 kitap seti dağıttı. Kitap seti dağıtımına, Ağbaba’nın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurcan Berber, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kaçmaz, Okul Müdürü Zeynal Yüce, Eğitim İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Kara ve Eğitim İş Malatya Şube Başkanı Hatem Denktaş katıldı.

Milletvekili Ağbaba, Elginkan Vakfı Başkanı Gaye Akçen ile birlikte vakıf tarafından oluşturulan kitap setini dağıttıklarını ifade ederek, “Türkiye’nin her yerine kitap gönderiyor, Malatya’mıza da gönderdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün uygun gördüğü okullarda öğrencilerimize bu kitapları dağıtacağız. Ama Kemal Özalper benim mahallemin okulu, kitap dağıtımına buradan başlamak istedik. Bundan sonrada okulumuzun her türlü ihtiyacını elimizden geldiğince karşılayacağız” dedi.

Okulumuza bilgisayar da temin edeceğiz

Ziyaretinin ardından okulun bilgisayar laboratuvarını gezen Ağbaba, kendisinden istenen bilgisayar desteğine kayıtsız kalmadı. Ağbaba, “Bilgisayar laboratuvarının masasını, sandalyesini alacağız. Ayrıca, 21 bilgisayarı da buraya vereceğiz. En kısa sürede bilgisayarları temin edip, Kemal Özalper Ortaokulu’muza teslim edeceğiz” diye konuştu.

Ağbaba’dan 8 Mart kutlaması

Okuldaki kadın öğretmenlere ve öğrencilerin annelerine karanfil takdim eden Ağbaba, kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Kemal Özalper Ortaokulu Müdürü Zeynal Yüce, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’ya öğrencilere sağladığı kitap desteğinden dolayı teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurcan Berber ise Ağbaba’ya hem 6 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlaması hem de öğrencilere kitap hediye etmesinden dolayı teşekkür etti.

Kadına şiddet bir insanlık suçudur

Pandemi dönemi içerisinde yer aldıklarını hatırlatan Ağbaba, “Öncelikle öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Hakikaten onlar büyük bir yük alıyorlar. Milli Eğitim Müdürlüğümüze, bütün milli eğitim camiasına minnetlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz. Ayrıca, Dünya Emekçi Kadınlar Günü, kadınlarımızın gününü kutluyoruz. Türkiye, maalesef her gün yeni bir vahşetle karşı karşıya, hep birlikte toplumun bütün kesimleri, bütün siyasetçiler, kadın-erkek herkesin buna karşı durması gerekiyor. Herkesin kadına şiddetin karşısında olması ve durması gerekiyor. Kadına şiddet bir insanlık suçudur. Geçen yine yaşanan bir olayı hep birlikte izledik. Çocuklarımızı yetiştirirken öğretmenlerimize de büyük görev düşüyor. Bizde Malatya’ya hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. Ağbaba, Malatya’nın eğitimde daha ileriye gideceğini inandığını belirterek, bu noktada Malatya’nın bütün okullarında yapılacak çalışmalarda siyasi olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER