banner53

Ağbaba, Ekonomi Masasıyla Siirt'te

Ağbaba, Ekonomi Masasıyla Siirt'te

CHP'Lİ VELİ AĞBABA: BİRİLERİ MAFYAYLA UĞRAŞIRKEN BİZ ALANLARDAYIZ; BU MAFYA DÜZENİNE SON VERECEĞİZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP Sözcüsü Faik Öztrak öncülüğündeki CHP Ekonomi ve Esnaf Masası, Siirt Kurtalan'dan başlayarak Güneydoğu Anadolu'daki ekonomik sorunları dinlemek için vatandaşın kapısını çaldı.

CHP Siirt İl Başkanlığı’nda basın açıklaması yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP Sözcüsü Faik Öztrak, ekonomik krizi değerlendirdi.

Bölgedeki ekonomik sorunları dinleyecek olan heyetteki CHP'li Veli Ağbaba şunları söyledi: "Bugün birileri mafya ile uğraşırken, lağım patlamışken, bizler bölgedeyiz. Sizin sorunlarınızı dinlemeye geldik. 2018'de kurulan ekonomi masamız 5 günlük çalışma yapacak. Siirt'ten başlayıp  Diyarbakır'da bitireceğiz. Şunu bilin ki mafya düzenine son vereceğiz, Türkiye'yi de çetelere, mafyalara teslim edenlerden hesap soracağız."

“ERDOĞAN KONUŞUYOR, DOLAR ARTIYOR”

Ağbaba, “Hastalığın yayılmaması için en önemli tedbirlerden biri Recep Tayyip Erdoğan’ın sokağa çıkmamasıdır. Konuşmamasını da tavsiye ediyoruz, konuşunca dolar zirve yapıyor” dedi.Ağbaba konuşmasının devamında  “2018’de söylediğimiz sözler yerini bulsaydı Avrupa’daki en yüksek faizi veren ülke olmazdık. Ziraat Bankası, Ocak 2020 verilerine göre 405 işyerine  982 tarlaya el koymuş. Ziraat Bankası’nın Demirören grubuna verdiği kredinin ödenip ödenmediği bilinmiyor” ifadelerini kullandı.

“İŞSİZ SAYISI 10 MİLYONU GEÇTİ”

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak ise  “Türkiye aslında 2014 yılından beri ciddi bir ekonomik krizle boğuşuyor. 2007’den itibaren teklemeye, 2014’ten bu yana patinaj yapmaya başladı. Son dönemde devlet kriziyle, sağlık kriziyle birlikte ezip geçiyor.Milli gelirimiz 200 milyon dolardan daha fazla düşmüş. Gerçek anlamda işsizlerin sayısı 10 milyonu geçmiş. Ev genci dediğimiz ne okuyan ne çalışan gençlerimiz OECD içinde birinci Olduk rekor kırdık. Bizim ülkemizin en büyük serveti, genç nüfusumuz. Ama onlara iş veremiyoruz, eğitemiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2021, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER