Ağbaba'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

Ağbaba'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

CHP’li Ağbaba yayımladığı mesajda, gençlerin işsizlik, yoksulluk ve gelecek kaygısıyla umutsuzluğa sürüklendiği ifade etti.

Veli Ağbaba’nın mesajında şu ifadeler yer aldı:

19 Mayıs, gençlerimize emanet edilen umut ışığıdır!

“19 Mayıs, tam bağımsız bir ülke uğruna idam fermanlarını yırtarak 16 Mayıs 1919’da Samsun’a giden önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün emperyalizme ve iş birlikçilerine karşı onurlu bir direnişi başlattığı tarihin adıdır. Kurtuluş Savaşı kahramanlarımız 102 yıl önce başlatılan bu direnişi gençlerimize emanet etmiştir. ‘Bu ülkenin evlatlarının hiçbir zaman umutsuz olmaya hakkı yoktur’ diyen Atatürk, mücadelesiyle hepimize en karanlık dönemlerde dahi umutsuzluğa yer olmadığını göstermiştir. Bugün Covid-19 salgını, ekonomik buhran gibi sıkıntılara rağmen, gençlerimizin de umutsuz olmaya hakkı yoktur. Gençliğe yoksulluğu, işsizliği reva görenlere karşı gençlerimiz toplumsal dayanışmayla ülkemizin kaderini tarihte olduğu gibi değiştirecek ve geleceğimizi aydınlatacaktır. 19 Mayıs bu yönüyle gençlerimize emanet edilen umut ışığının tarihidir.”

Her dört gençten biri işsiz!

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında, bu yıl da gençlerimizin işsizliğin ve yoksulluğun pençesinde kıvrandığını görüyoruz. TÜİK her ne kadar gençlik araştırmasında gençlerin çok mutlu ve her gencin işi olduğunu belirtse de verilere bakıldığında gerçeğin hiç de öyle olmadığını görüyoruz. Gençlerimiz ne yazık ki işsizlik ve geleceksizlik arasında umutsuzluğa sürüklenmiş durumda. Her dört gençten biri işsiz durumda. Milyonlarca genç ne eğitimde ne istihdamda ailesinin geliriyle hayatını sürdürmeye çalışıyor. Öte yandan iş bulsalar dahi çalışma hayatında güvencesiz ve iş cinayetlerinin kıskacında çalışmaya devam ediyorlar. İşsizlik, iş katliamları, gençlerin büyük oranda yurtdışına göçme isteği gibi olumsuzluklara bakınca iktidarın gençlik politikalarının çöküşüne tanık oluyoruz.”

Geleceğimizin emanet edildiği gençlerimiz ülkemizin yarınlarını yeniden inşa edecektir

“Covid-19 salgını ve ekonomik buhranın yaşandığı bugünlerde, Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bu eşsiz günü hediye ettiği gençlerimiz, tüm bu sıkıntıları gençliğin dinamizmiyle aşacak ve gençlerimiz, ülkemizin aydınlık yarınlarını aynı amaçla yeniden inşa edecektir. Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bugünü halkımız için bayram yapan başta Büyük Atatürk olmak üzere kurtuluş mücadelesi veren dava arkadaşlarını ve şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum."

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2021, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER