65 yaş üzeri vatandaşlar 10.00 ile 16.00 saatleri arasında faydalanacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan MOTAŞ’ınpandemi sürecinde almış olduğu temizlik ve hijyen önlemleri vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı. Öte yandan MOTAŞ’tan yapılan açıklamada, Toplu taşıma araçlarından 65 yaş üzeri vatandaşların 10.00 ile 16.00 saatleri arasında faydalanabilecekleri belirtildi.

65 yaş üzeri vatandaşlar 10.00 ile 16.00 saatleri arasında faydalanacak

Malatya Büyükşehir Belediyesinin Malatya genelinde yapmış olduğu ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları vatandaşlar tarafından büyük bir beğeni ile karşılanıyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan MOTAŞ pandemi sürecinde temizlik ve hijyen çalışmalarına büyük önem gösterirken konuyla ilgili MOTAŞ Genel Müdürü’nden önemli açıklamalar geldi. 
Malatya genelinde hizmet verdiklerini belirten MOTAŞ Genel Müdürü Cemal Erkoç yaptığı açıklamada, “110 otobüs ve 22 trambüs olmak üzere toplam 132 toplu taşıma aracı ile hizmet vermekteyiz. Araçlarımız sefer sonrası her akşam iç ve dış temizlikleri büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Pandemi süreci ile birlikte araçlarımızda temizlik çalışmaları yapıldıktan sonra dezenfektasyonu yapılarak sabah 05.30’da sefere çıkacak şekilde hazır hale getirilmektedir. 
MOTAŞ Genel Müdürlüğü olarak pandemi süreci ile birlikte yayınlanan genelgeler doğrultusunda yeni uygulamalar ve tedbirler almaya başladık. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda 65 yaşındaki vatandaşlarımız için toplu taşıma araçlarında bazı kısıtlamalara gidildi. 65 yaş üzeri vatandaşlarımız 10.00 – 16.00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarından faydalanabileceklerdir. 
Vatandaşlarımızdan ricamız belirtilen saatler dışında toplu taşıma araçlarını kullanma talebinde bulunmamaları ve gereksiz tartışmalara girmemeleridir. Bu kurallar kendi sağlıkları için uygulanmış kurallardır” ifadelerini kullandı. Erkoç, vatandaşların toplu taşıma araçlarını gönül rahatlığıyla kullanabileceklerini belirtti. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER