banner53

Malatya Emniyetinden Huzur ver Güven Çalışması

Malatya Emniyet Müdürlüğünü bağlı ekiplerce yapılan kontrol ve çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Malatya Emniyetinden Huzur ver Güven Çalışması

Suç ve suçlularla mücadele kapsamında Malatya Emniyet Müdürlüğünü bağlı ekipler tarafından yapılan çalışamlar hakkında bilgiler verilirken, son zamanlarda gerçekleşen suçlar hakkında şu ifadelere yer verildi;

Genel Asayiş ve Kamu Düzeninin devamının sağlanması suç ve suçlularla etkin mücadele etmek ve Malatya halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Bu kapsamda Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce gerçekleştirilen çalışmalara;

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri olarak yapılan çalışmalarda; Sorumluluk bölgemizde bulunan bir adreste bulunan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde, (4) şahsın Katlamalı Yanık diye tabir edilen KUMAR oyunu oynadığı tespit edilmiş, kumar oynayan  (4) şahsa 5326 SKM/34.maddesine istinaden toplam (4.900 TL idari para cezası) uygulanmıştır.

Kumar oyununda kullanılan 106 adet iskambil kağıdı,3 adet yaz boz kağıdı ve kumar parası olan 60 TLmuhafaza altına alınmış, İşletmeci şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan Adli işlem yapılmış, ayrıca İş yeri ile alakalı Covid-19 tedbirlerine uymadığından 1593 sayılı kanunun 282. Maddesine istinaden gerekli işlemler yapılmıştır.

07.05.2020 tarihinde Müştekiye ait motosikletin çalınma olayı ile ilgili;Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri olarak yapılan kapsamlı çalışmalar neticesinde olayı gerçekleştiren iki şüphelinin kimliği tespit edilerek şahıslar yakalanmış ve şüpheliler gözaltına alınmıştır.Ayrıca bahse konu motosiklet bulunarak müştekisine teslim edilmiştir.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yandol büro Amirliğimizce olarak 18/05/2020 tarihinde bir işyerinde meydana gelen cep telefonu hırsızlığı olayı üzerine yapılan kamera çalışmasında şüpheli çalmış olduğu cep telefonu ile birlikteyakalanarak gerekli işlemler başlanılmıştır.

Haklarında adli işlem yapılan ve mahkemeler tarafından hüküm verilen (17şahıs) Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından yakalanarak adli mercilere teslim edilmiştir.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER