banner53

Akçadağ'da CHP'lilere Silahlı Saldırı

Cumhuriyet Hak Partisi'nin Akçadağ'da yapılan, Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın da katıldığı toplantıda silah sesleri yükseldi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, saldırgan gözaltına alındı.

Akçadağ'da CHP'lilere Silahlı Saldırı

Cumhuriyet Hak Partisi'nin  Akçadağ'da yapılan, Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın da katıldığı toplantıda silah sesleri yükseldi.  Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, saldırgan gözaltına alındı.

Saldırıyla ilgili olarak Valilikten şu açıklama yapıldı:

“26 Ağustos 2019 tarihinde saat 11.42 sıralarında, Cumhuriyet Halk Partisi Akçadağ İlçe Teşkilatı binasında parti toplantısı yapıldığı esnada, CHP üyesi olduğu belirtilen C.S. isimli şahıs tarafından, CHP Malatya Milletvekili Veli AĞBABA ve İlçe Başkanı Ali ASLAN’ın bulundukları yer hedef alınarak tabancayla bir el ateş edilmek suretiyle silahlı saldırı olayı meydana gelmiştir.

Saldırıda herhangi bir yaralanma söz konusu olmayıp, olayda kullanılan silaha el konulmuştur. Emniyet güçleri tarafından olaydan sonra firar eden şahsı yakalama çalışmaları devam etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER